Всі люди різні, але серед них немає гірших і кращих. Ми різні, але ми рівні. Для того, щоб правильно зрозуміти іншу людину, потрібно намагатися знайти й зрозуміти мотиви її поведінки, особливості бачення світу. Зрозуміти – означає бути толерантними.
Толерантність – це терпимість й довіра між людьми, що є основою для здійснення вибору на користь миру. Ми маємо ставитися до толерантності як до найважливішої цінності суспільства.
Міжнародна спільнота 16 листопада 1995 року прийняла документ: Декларацію принципів толерантності, де не тільки міститься розгорнуте визначення толерантності, а й наголошується на важливості виховання в дусі толерантності.
Одвічна протидія добра і зла вимагає від нас зробити правильний вибір. Обставини змушують робити вчинки, які визначають наші якості. Добро виховується добром, а зло породжує зло. Це істина. Тому нам потрібно навчитися слідкувати за кожним своїм словом, відповідати за кожний свій вчинок.
На базі нашої школи було організовано і проведено низку заходів до Міжнародного дня толерантності.
У заходах взяли участь майже всі учні нашої школи. Організацією та проведенням займалися лідери учнівського самоврядування, а також члени гуртка «Лідер» під керівництвом заступника директора з виховної роботи Заріцької Валентини Михайлівни та педагога-організатора Андрієнко Вікторії Миколаївни.
Найбільше учням сподобався конкурсний турнір «Толерантність врятує світ», який складався з таких етапів:
- «Що таке «толерантність»?»;
- «Дерево толерантності»;
- «Світ людей»;
- «Зрозумій мене»;
- «П’ять добрих слів»;
- «Знайди плюси та мінуси»;
- «У картинній галереї»;
- «Дискримінація».
Учасники проявили не лише кмітливість й оригінальність, а також повагу і згуртованість. Наприкінці заходу діти, присутні в залі, заповнили ромашку «Людські цінності».
Вправа "Що таке "толерантність"?"
Вправа "П'ять добрих слів"
Вправа "У картинній галереї"
|