Кухарський ліцей Іванківської селищної ради
Меню сайту

Категорії розділу
Свято квітів [1]
Ми пам'ятаємо [4]
Свята і події [10]

Конституція
Конституція

Наше опитування

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Ми пам'ятаємо

Відважної юності спомин


  

Портрет Ніни Іванівни у нашій школі


Їй дев'яносто вже було б,
Вже й правнуки сідали б їй на руки, 
Коли б не налетіли чорні круки,
Й не обпалили б полум'ям чоло.



30 листопада у нашій школіі

було проведено урочисту лінійку,

присвячену 90 річниці від дня народження

Героя Радянського Союзу Ніни Сосніної.

Захід підготувала вчитель біології Дакал Тетяна Михайлівна

зі своїми учнями 5 класу.

   Вона - керівник Малинської підпільної організації, наша Поліська ластівка, яку заживо спалили фашисти 31 серпня 1943 року.

     Ніна народилася 30 листопада 1923 р. у с. Кухарі Розважівського району. У 1926 р. Сосніни переїхали на станцію Тетерів.

     1936 р. сім'я Сосніних переїхала до м. Малин. Батько Іван Іванович працював лікарем, мати Лариса Іванівна – медсестрою. У 1941 р. Ніна і її брат Валентин закінчили 9 класів.

     У грудні 1941 р. Ніна і вся її сім'я стали членами підпільної організації.

     Ніна – невеликого росту, худорлява, струнка, мабуть в батька. На вигляд вона здається слабенькою, тендітною. Насправді вона міцна, винослива і багато в чому не поступається перед Валентином. Ніну не назвеш красунею, але вона хороша собою: дві пишні, важкі коси, великі карі очі, сумні і мрійні. Ніна любила помріяти наодинці, посидіти зі своїм зошитом для віршів. Коли збиралась гомінка кагорта друзів, вона із захватом співала і танцювала…

     Нове життя почалося в Ніни після її знайомства з Павлом Тараскіним. А після його загибелі вона стала тим вузликом, котрий тісно зв'язав воєдино роботу підпільної сітки в районі та бойові дії партизан. Вона не тільки приносила в загони повідомлення, зібрані підпільною розвідкою, не тільки організовувала доставку в ліс зброї і боєприпасів, продуктів і медикаментів, домовлялася про спільні операції, але й сама часто ходила з партизанами в бій, приймала участь в нападках на німецькі гарнізони, в битвах з карателями, діючи пістолетом і гранатами, як рядовий боєць. Пам'ятаючи заповіт Тараскіна, Ніна перетворила підпільну організацію в міцний тил партизанів, надійно зв'язаний з лісовими загонами.

     В 1942 р. Ніною був залучений до підпільної боротьби словак Ян Антала, який з групою словацьких солдатів перейшли в діючий партизанський загін.  У суворий час полюбили вони одне одного.

     Та боротьба продовжувалась… 30 січня 1943 р. на квартирі зібралися ті, хто уникнув арешту, залишився на волі. Вони поклялися помститися за смерть своїх товаришів.

     Малинська комсомолія, керована Н. Сосніною, підняла знамено боротьби.

     У 1943 р. незадовго до приходу Радянських військ, підпілля, кероване Ніною, посилило антифашистську боротьбу. Було прийнято рішення 1 вересня силами підпілля і навколишніх партизанських загонів захопити м. Малин. Але окупантам вдалося напасти на сліди підпільників. За Сосніними було встановлено пильний нагляд.

     Останній похід Ніни до партизан був зроблений 28 серпня 1943 р. Коли вона вже поверталася додому, на загін напали карателі. В бою був тяжко поранений кулеметник Федір Зінченко. Ніна з допомогою партизан переправила його у м. Малин, у будинок вчительки Є. Дорошок.

     31 серпня після обіду Ніна та її батько вирушили до будинку Євгенії Дорошок, щоб оперувати партизана. Будинок раптом оточили німці і поліцаї. Зав'язався відчайдушний бій. Коли фашисти переконалися, що підпільників не взяти, вони підпалили дім. Вогонь охопив будівлю. Кулемет Ніни змовк лише тоді, коли впала стеля…

     Безсмертній землячці Ніні Іванівні Сосніній посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Високими урядовими нагородами відзначені батько та брат юної партизанки. В пам'ять про мужню дівчину її ім'ям названо парк  в с. Кухарях, де жила її сім'я.



Парк імені Героя Радянського Союзу Ніни Іванівни Сосніної



Джерело: http://bibliomalin.blogspot.com/2013/11/2013-90.html
Категорія: Ми пам'ятаємо | Додав: Administrator19 (04.12.2013)
Переглядів: 721 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
Верховна Рада

Урядовий портал

МОН України

КОДА

РМК відділу освіти Іванківської РДА

КОІПОПК

Педпреса

ОСВІТА





Copyright MyCorp © 2024