Кухарський ліцей Іванківської селищної ради
Меню сайту

Категорії розділу
Свято квітів [1]
Ми пам'ятаємо [4]
Свята і події [10]

Конституція
Конституція

Наше опитування

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Свята і події

''Helloween'' по-українськи
     8 листопада у школі було проведено костюмований вечір до свята Хелловін. Вечір супроводжувався різними конкурсами і змаганнями, після яких журі обрало кращі образи і костюми. У номінації "Глядацькі симпатії" перемогла Заріцька Аліна (9 клас) за образ вампіра. Також нагороди отримали Секрієру Вікторія (10 клас), Гончар Ірина (9 клас) та Пархоменко Олександра (6 клас) за оригінальність та винахідливість у створенні художніх образів.





     Хелловін - одне з найдавніших свят у світі. У цьому дивному святі переплелися кельтська традиція вшановування злих духів і християнська - поклоніння всім святим.




    
Історія свята Хелловін нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони і християнського Дня всіх святих.
     Сторіччя тому землі сучасної Великобританії і північної Франції населяли кельтські племена. Вони були язичниками і як верховного бога почитали бога Сонця. Кельти ділили рік на дві частини - зимову і літню. Протягом усієї зими бог Сонця знаходився в полоні у Самхейна, володаря мертвих і князя пітьми.


     У ніч з 31 жовтня на 1 листопада друїди - духи живої природи - збиралися в дубових гаях на вершинах пагорбів (кельти вважали дуби священними деревами), запалювали багаття і приносили злим духам жертви, щоб умилостивити їх. А вранці друїди дарували людям вугілля від своїх багать, щоб ті розпалювали вогнища своїх будинків. Вогонь друїдів зігрівав будинки протягом довгої зими і охороняв будинок від нечистої сили.
     Вночі дівчата ворожили. Можна кинути два каштани в багаття друїдів. Якщо плоди будуть згоряти поруч, то дівчина буде жити в дружбі і згоді з милим, якщо розкотяться в різні боки - розійдуться їхні шляхи в різні боки. Побачити свого майбутнього чоловіка дівчина могла, сівши перед дзеркалом опівночі з яблуком у руці. Найгіршою ознакою вважався впав підсвічник. «Злі духи хочуть погасити вогонь в будинку», - вірили кельти.


     Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захоплюючих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. По-моєму, не можна упускати рідкісний шанс відчути себе відьмою або демоном. Невід'ємний символ Хелловіна - гарбузова голова. З гарбуза віддаляється внутрішність, вирізується особа і всередину вставляється свічка. Гарбуз символізує одночасно закінчення збору врожаю, злобного духу і вогонь, що відлякує його. Так дивно концентруються древні повір'я в одному предметі. У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!». Якщо ви не принесете жертву, ці маленькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над вами, наприклад, вимазати сажею ручки дверей.
      Шкода, що за цими розвагами забувається древній сенс Хелловіна. Це свято інтригує загадковістю, своєї міфічної значимістю. Це свято - спроба зрозуміти зв'язок між нашим і потойбічним світами. Хелловін - це перехід, ворота з одного світу в інший. Ці ворота, як і будь-які інші, парадоксальні. Знаходячись між двома світами, вони належать в один і той же час їм обом - і жодному з них.
Самхейн - ворота в зиму. Ми до цих пір схильні сприймати зиму з неприязню і відразою.

Категорія: Свята і події | Додав: Administrator19 (14.11.2013)
Переглядів: 572 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
Верховна Рада

Урядовий портал

МОН України

КОДА

РМК відділу освіти Іванківської РДА

КОІПОПК

Педпреса

ОСВІТА





Copyright MyCorp © 2024